رده ب - گروه المپیاد دبیرستان علامه حلی تهران

بایگانی
پیوندها

چرا سهمیه‌ی هیات علمی، سهمیه‌تر است؟!

يكشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۵، ۰۱:۱۷ ب.ظ

با سلام

امسال بعضی از دانشکده‌های دانشگاه صنعتی شریف (از جمله کامپیوتر و برق) محدودیت‌های شدیدی را در پذیرش دانش‌جویان مدال‌آور نقره و برنز المپیاد‌های دانش‌آموزی اعمال کرده‌اند. به طور مثال در سال جاری تنها حدود ۵ نفر از این مدال‌آوران برای ثبت‌نام در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر معرفی شده‌اند در حالی که سال‌های قبل چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر از این طریق معرفی می‌شده‌اند.

طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که این تصمیم (کاهش ظرفیت پذیرش دانش‌جویان دارای مدال نقره و برنز المپیاد) از طرف دانشگاه گرفته شده و سازمان سنجش بر اساس نظر دانشگاه این ظرفیت را کاهش داده‌است. به همین جهت جلساتی با مسئولین دانشکده برگزار شد تا دلایل این تصمیم مورد بررسی قرار گیرد. دلایلی از جمله کمبود ظرفیت و محدودیت‌های مالی، فضایی و اعضای هیئت‌علمی، مناسب نبودن وضعیت دانش‌جویان المپیادی و نامرتبط بودن رشته‌های المپیاد به رشته‌ی انتخابی از طرف دانشکده برای این تصمیم بیان شد.
با توجه به این که دلایل ذکر شده به خصوص نامناسب بودن وضعیت این دانشجویان صحیح به نظر نمی‌رسید، با استفاده‌ از اطلاعات جمع‌آوری شده از دانشجویان دارای مدال‌های المپیاد، گزارشی از وضعیت این دانشجویان در سال‌های اخیر تهیه و به دانشکده ارائه شد تا در جلسه کمیته‌ی آموزش دانشکده این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. اما متاسفانه با وجود تایید صحت این اطلاعات، همچنان دانشکده بر نظر خود مبنی بر کم‌کردن ظرفیت خود برای پذیرش دانشجویان المپیادی پافشاری کرد.
پس از این امر و با توجه به حقوق تضعییع شده‌ی دانشجویانی که با حساب کردن بر روی این سهمیه وارد المپیاد‌های علمی شده بودند و اکنون امکان استفاده از سهمیه‌ی خود را نداشتند و همچنین زیان‌بار بودن کاهش دانشجویان دارای مدال‌‌های المپیاد برای دانشکده مهندسی کامپیوتر در بلند مدت، برآن شدیم تا پیگیری موضوع را ادامه داده و در جهت حل این مشکل بکوشیم.

در این راستا نامه و گزارشی تنظیم شده است که جهت پیگیری موضوع خدمت رئیس‌جمهور محترم آقای دکتر روحانی فرستاده شود. در صورتی که شما هم موافق پیگیری موضوع و احقاق حقوق این دانشجویان هستید لطفا درخواست خود را برای پیگیری این موضوع از طریق ثبت نام خود در لیست امضا کنندگان این نامه اعلام کنید.


ثبت نام در لیست امضاکنندگان


دریافت
حجم: 419 کیلوبایت
توضیحات: متن گزارش ارسالی

نظرات (۱۶)

ولی خب یه حدی رو هم در نظر بگیرین که خیییلیا که برای المپیاد واقعا در حد قدی کار کردن ولی م2 قبول نمیشن (مثه خودم) ب همون اندازه بچه های مدالی عقب بودن از درسا چون زمان زیادی واسه المپیاد گذاشتن و خب ازمون 4 ساعتست و ظرفیت هم محدود ! حداقل برنز رو ک میشد بشن ولی الان هیچ !!! این گروه واقعا بدبخت ترین گروهن ، اونایی ک اصلا المپیادی نبودن ک کلا تمام وقتشون رو تست زدن و پایه رو قوی کردن اوناییم ک خیلی کار نمیکردن واسه المپیاد و یه مرحله 1 بسشون بود و همه کلاسای مدرسه رو هم نشستن از درساشون عقب نیستن ، اونایی هم ک م2 قبول شدن رفتن بالاخره یه مدالی گرفتن و این وسط اونی ک در حد دوره چهل کار کرده و نشده م2 قبول شه (خواهشا نگید ک نمیشه این حالتو حتما قوی نبوده و فلان ، انصافا تصحیح برگه تشریحی ذره ذره نمره رو اختلاف ایجاد میکنن و بالاخره ظرفیت هم چهل و خورده ایه) و الان تراز پایین برق شریف رو بگیریم 7500 ، هشتاد درصدش میشه 6000 و با این تراز رتبه اصلا ب برق شریف نمیرسه و تراز 6000 هم واقعا راحته و این سهمیه شاید ظاهرش اینه ک فقط 20 درصد ولی وقتی حساب میکنی میبینی واقعا چ رتبه های پرتی رو میکشونه بالا
در کل تو این مملکت چی عدالته ک این دومیش باشه
ولی کسی مثل من فقط تو حسرت نگرفتن یک انتگرال بود ک نمره راه حل رو کامل میگرفت ولی الان باید توی این ماراتن از همه سخت تر بدوعه تا به هدفش برسه

In hame shah restrain medal mishan na dadash orze mohemmme.too tehranam ke bashi bara voodoos be energy va helli va bade oon vorood be bakhsh olampesh kolli sakhti dare.pa jav nade oon moghe ke to amsal to tabestoon dashtin Hal mikardin ma shabo rooz miraftim  Madrese .  Boro khoone 
سلام
به نظرم خیلی هم خوبه که سهمیه رو بردارن! والا به خدا!! همه مدال آوراتون با صدتا کلاس در هفته که هیچکدومشون تو هیچ شهرستانی نیست دارن مفت مفت میرن شذیف و تهران اونوقت چون ما تو شهرستان کلاس المپیاد نداریم باید برای کنکور خودمونو می کشتیم تا شریف و تهران امثالهم قبول بشیم. انشا الله که سهمیه رو بردارن تا اینقدر دانش آموزان مرفه مدارس غیرانتفاعی در تهران از سر زور و پول و فشار کلاس المپیاد بیخود و بی جهت نرن دانشگاه!! نخبه؟؟ یعنی با کلاسهای فشرده آنچنانی که بقیه هیچیشو ندارن توی یک رقابت کاملا کاملا کاملا نابرابر با شهرستانی ها بچه هاتون می رن مدال میگیرن چون شهرستانی ها مدال نمی گیرن بعد میگین نخبه هستند؟؟ این در مورد صد مدل کلاسهای کنکور دبیرستانهاتون هم صادقه! والا به خدا! حداقل آدم دلش خنک میشه که این همه نفر از انرژی اتمی با شهریه 10-14 میلیونی مفت و مفت به خاطر پول و کلاس فشرده نمیرن دانشگاه!!
انشا الله که سهمیه رو حذف کنن چون فقط شماها کلاس المپیاد دارید و شهرستانی ها هیچییییییییی ندارن و این عین بی عدالتی و عینا خلاف مساوات هست. به امید حذف کلی المپیادها که باعث ناامیدی بچه های شهرستانی میشه چون تماما بحث پول و امکاناته!! میگین بچه هاتون تلاش می کنن؟ یعنی اگر این کلاس ها توی شهرستان بود بچه ها تلاش نمی کردن؟!! انشا الله که حذف بشه این سهمیه ها (خصوصا هیات علمی) و امیدوارم نظرم تایید بشه.
پاسخ:
سلام
همینا رو یه المپیادی در مورد هیات علمی میتونه بگه!
توان دوش رو تو در مورد هیات علمی!

سلام یکی نیست بگه اخه سهمیه هیات علمی بر اساس چه عدالتی تصویب شده

کسی که فرزند خانواده دانشگاهی است بر اساس چه محرومیتی باید سهمیه داشته باشد

یکی از اشنایان ما با رتبه 6000داره کامپیوتر تهران میخونه چون باباش استاد دانشگاهه

این در حالیه که برای این رشته دانشگاه باید زیر رتبه 400 باشی

اره متاسفانه
مسولین خصوصا مسولین دانشکده کامپیوتر شریف خیلی با المپیادیا مشکل دارن
و این را هم متوجه نیستن که انتخاب رشته ی کارشناسی کلی با انتخاب المپیاد که فقط و صرفا علاقه ی محض هست متفاوت است.
و اینم قبول نمیکنن که خوباشون همه المپیادین
و...

لطفا پی گیر مدالای زیست و ادا دراردن تهران و بهشتی هم باشید 
واقعا زشته أین همه زحمت برأی المپیاد به یه سهمیه اندک ختم میشه تازه اونم دانشگاه ها برا قبول کردن هر سال یه بامبول در میارن وقتی أین همه إز نخبه ها حمایت میشه انتظار  پیشرفت هم دارن .این موضوع واقعا جدی و متن نامه باید فراگیر تَر إز این بأشه مدالای زیستو تهران که قبول نمیکنه بهشتی هم ادا در میاره اگه نامه مینویسین ما رو هم در نظر بگیرید 
سلام کاش میشد این نامه را دوستان المپیادی که الان دارند پیش دانشگاهی می خوانند هم امضا کنند یا ما هم جداگانه دنبال این موضوع برویم
 • لطفا تایید کنید.
 • واقعا جالبه... جدای اساتیدی که زحمت میکشن جمعی هم هستن
  اولا معلوم نیس چطوری استاد شدن!(دوستان قدیمی ای که دکترا هم ندارن!)
  دوما با وجود وظایف بسیار کمتر از یه معلم حقوق خیلی خیلی خیلی بیشتری میگیرن! ( کم مونده دماغشونم بگن تی ای های دنبال ریکام بگیرن...)
  سوما بچه هاشون همه جور ساپورت شدن حالا سهمیم داشته باشن؟ سهمیه داشته باشن چونکه باباشون پول کلاس خصوصی و مدرسه فلان داشته؟ سهمیه اینکه بی دغدغه و راحت تر از بقیه درس خوندن؟؟؟ 
  وقتی هم به اقازاده هاشون گفته میشه سهمیتون نامردیه! میگن زحمت کشیده بابام! جدای اینکه نیمی شان شان کلمه هیئت علمی را مفتضح کرده اند... از فضل پدر تو را که حاصل؟ ان معلمی که سال ها زحمت میکشد چه... که ته درآمدی دارد نه چنین چیز هایی. حالا انکه که استرس المپیاد را تحمل کرده و سختی کشیده از تو کمتر است؟! 
 • محمد حسین امیری
 • سلام.مرسی که شما هم اینو اطلاع دادید تا فراگیر تر بشه.
  البته از ما که گذشت ولی یه نصیحت به المپیادی ها میکنم
  المپیاد رو به خاطر فرار از کنکور نخونید.مطمئن باشید المپیاد در اینده خیلی به دردتون میخوره و تو دانشگاه همه تون رو جلو میندازه
  سعی کنید به کاری که میکنید علاقه داشته باشید و از سر اجبار یا چیز دیگه ای نباشه
  دوست گرامی جناب آقای مقیمی با سلام وعرض ارادت ، در یکی از پست های قدیمی تون حق مطلب رو با این جمله بیان فرمودین "این شرایط زیبا و با ثبات برنامه ریزی و تصمیم گیری در کشور همیشه فرصت ها وتهدیدهایی رو برای افراد ایجاد می کنه " . امیدوارم با تلاش شما عزیزان عدالت تا حدی در نظام آموزشی رعایت بشه و دانش آموزانی که بر اساس توانایی و تلاش خودشون موفق به کسب مدال شده اند حداقل در مقایسه با فرزندان اعضای هیات علمی و دیگر سهمیه ها از شرایط وامتیازات بهتری برخوردار باشند که از قدیم گفته اند از فضل پدر تو را چه حاصل ...
  دوستان این نامه برای ما نیست دیگه کار کا به بن بست خورد و تموم شد 
  این نامه بیشتر برای درست کردن این مشکل برای سال های پایین تر و برای همیشه هست.داریم سعی میکنیم که اولویت با المپیادی ها باشه نه با فرزندان هیئت علمی!
  mn k shomare daneshjuee nadarm :|
 • یه سال دومی
 • ببخشید من یه چیزی رو متوجه نشدم!الان هیچ سهمیه ای نیس یااینکه کمتر شده اثرش؟ اخه من میشناسم چن نفر رو که امسال برق و کامپیوتر قبول شدن باسهمیه مدال!
  پاسخ:
  نه، امسال یه کم اذیت کردن!
  سهمیه وجود داره!
  چرا در مورد رشته های تجربی چیزی عنوان نشده؟
  تو دندون و پزشکی هم سهمیه رو یا قبول نمی کنن یا بزور واسه نیم سال دوم اعمال می کنن
  حتی امسال یه نفرو انداختن ورودی ۹۶ تو دندون
  لطفا در این نامه رشته های پزشکی و دندون رو هم ذکر کنید
  پاسخ:
  این نامه رو یکی از انجمن‌های دانشجویی شریف تنظیم کرده و ما صرفا نشرش دادیم!
  اگر این سهمیه ها بنا باشه اصلاح بشه، پزشکی و دندون رو هم شامل خواهد شد انشاالله
 • یه طرفدار کامپیوتری !
 • اگه مشکل اونا نامرتبط بودن رشته هست چرا سهمیّه المپیاد کامپیوتر و برداشتند

  اونا چه گناهی کردن آخه :(
  پاسخ:
  به نظر بهونه س تا مشکل!
  کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی